Przedsiębiorczość

Filmy o przedsiębiorczych Kobietach, które musisz znać

Jesień to czas, kiedy dni stają się coraz krótsze i zimniejsze. Łapiemy resztki promieni słonecznych i żyjemy jeszcze wspomnieniami wakacyjnymi. Przed nami pracowity czas. To właśnie jesienią większość biznesów przyśpiesza i pracujemy intensywnie. Założę się, że w ciągu dnia masz wiele rzeczy do zrobienia i spraw do załatwienia. Warto jednak weekend poświęcić na totalną regenerację. Gorącą herbatę, kocyk i dobry film.

W dzisiejszym wpisie przygotowałam dla Ciebie kilka ciekawych propozycji na jesienne wieczorne kino. Nie byłabym sobą, gdybym nie krążyła w temacie biznesu, dlatego wybrałam 5 niesamowitych filmów o przedsiębiorczych kobietach, które mam nadzieję zainspirują Cię i pomogą uwierzyć we własne siły. Wybrałam je, ponieważ bohaterki wykazują niezwykle silny hart ducha i udowadniają, że można osiągnąć zamierzony cel.

Gotowa? Zaczynamy!

1. Joy

“Joy” to historia oparta na biografii Joy Mangano, gwiazdy telezakupów lat 90. Joy wymyśliła innowacyjnego mopa, który przyniósł jej niesamowitą fortunę. W role bohaterki wcieliła się Jennifer Lawrence, która w genialny sposób pokazała, że dzięki determinacji i wierze w siebie można osiągnąć więcej niż jest nam pisane. Zwyczajna kobieta z przedmieścia, która wychowuje samotnie dzieci i jest kelnerką na pełen etat może stać się milionerką. Film ogląda się z zapartym tchem. Śledzimy historię kobiety, którą przeszła od zdrad po intrygi. Widzimy jej wewnętrzną zmianę hart ducha i walkę o lepszą przyszłość.

2. Praktykant

Może się, że w tym filmie główne skrzypce odgrywa Robert De Niro i jego rola praktykanta w firmie odzieżowej, którą stworzyła pewna młoda i piękna kobieta o imieniu Jules . Tak na prawdę film opowiada historię Jules – jej życia, pracy i związku.

W rolę bohaterki wciela się aktorka Anne Hathaway. Jules jest bardzo zaoferowana swoją nową, prężnię rozwijającą się firmą odzieżową. Na początku nie zauważa, jak bardzo jej praca zmieniła ją i całe jej życie. Dopiero praktykant – emeryt, pomaga jej uświadomić sobie, jak bardzo zatraciła się w tym wszystkim, oddalając się od domu. Ten film pragnie nam uzmysłowić, że warto iść do przodu i gonić za marzeniami. By być przedsiębiorczą kobietą z ambicjami, ale musimy także pamiętać, by zatrzymać się na chwilę i spojrzeć szerzej. Bo nie ma sensu przenosić gór i walczyć. Dopiero w momencie, kiedy to zrozumiemy, odnajdziemy siebie i przestaniemy być perfekcjonistkami. Nasz biznes będzie szedł w lepszym kierunku a my same będziemy czuć się dużo spokojniej. Film ogląda się bardzo lekko i przyjemnie.

3. Partner

Partner to film z 1996 roku. Główną rolę odgrywa tutaj niezawodna Whoopi Goldberg jako: Laurel Ayres. Laurel na co dzień pracuje w inwestycjach i jest w tym cholernie dobra. Kiedy dowiaduje się, że szef nie chcę dać jej awansu, postanawia odejść i wziąć sprawy w swoje ręce. Otwiera własną firmę. Niestety interes nie idzie tak jak Laurel by, tego chciała, więc podstępem bierze swoich klientów i ogłasza, że nowym szefem został wyimaginowany mężczyzna rasy białej. Film nawołuje do poszanowania wartości pracy kobiet, równej, a czasem nawet przewyższającej wartość pracy mężczyzn. Dlaczego wybrałam ten film w moim zestawieniu? Bo mimo wszystko postać Laurel zasługuje na miano kobiety przedsiębiorczej, walczącej i dążącej do celu. Może nie do końca uczciwie…;)

4. Erin Brockovich

W tym wpisie nie mogło zabraknąć filmu z Julią Roberts. Pięknej, utalentowanej i wspaniałej aktorki. Film na pewno wielokrotnie oglądany, ale mimo wszystko wart przypomnienia. Historia zaczyna się bardzo banalnie. Młoda, samotnie wychowująca trójkę dzieci, bezrobotna kobieta. Los jej nie szczędzi, ale ze swoim dość ciężkim charakterem udaje jej się dostać posadę w kancelarii adwokackiej.

Pewnego dnia porządkując dokumenty Erin natyka się na sprawę, która wzbudza jej szczególne zainteresowanie. Po uzyskaniu zgody kierownictwa rozpoczyna analizę faktów związanych z nadużyciami korporacji energetycznej.

Postać Erin Brockovivh nie jest fikcyjna. To historia oparta na faktach. To historia kobiety sukcesu. Dzięki ciętemu językowi i uporowi zdobywa płynność finansową i zadowolenie.

5. Żelazna Dama

Sporo osób mówi, że Żelazna Dama to film polityczny, ale jak spojrzymy niego to szerzej. To tak naprawdę reżyser (a jest nią kobieta) miała na celu pokazać nam portret Margaret Tacher jako Żelaznej kobiety, która swoją zdeterminowaną postawą, dąży do upragnionego celu. Jest kobietą czynu a wśród okrutnego męskiego środowiska politycznego musiała ubrać się w ciężki pancerz, by wybić się. W rolę słynnej pani premier wcieliła się Meryl Streep. To zdecydowanie film, który musisz obejrzeć.

Podsumowanie

Mam nadzieje, powyższe propozycje podane przeze mnie przypadną ci do gustu. Nie są to najnowsze filmy. Kierowałam się przede wszystkim historią i aktorkami, które bardzo lubię.

A jeżeli myślisz o pracy „na swoim” to te wpisy może Cię zainteresować:

Daj znać czy takie lifestylowe wpisy są dla Ciebie ciekawe i czy chciałabyś ich więcej na moim blogu. 


Z wykształcenia jestem inż. metalurgii. Od 2017 roku pracuję zdalnie. Zaczynałam od pracy jako wirtualna asystentka, obecnie specjalizuję się w optymalizacji pracy zdalnej. Na blogu znajdziesz informacje o pracy zdalnej i o tym jak optymalizować swój biznes. Jest również sekcja poświęcona wirtualnym asystentkom.

One Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pin It on Pinterest