10 wskazówek biznesowych, które chciałabym otrzymać 2 lata temu

utworzone przez | Biznes, Przedsiębiorczość, Wirtualna asystentka | 0 komentarzy

Dziś przygotowałam dla Ciebie listę 10 biznesowych wskazówek, które chciałabym otrzymać co najmniej 2 lata temu. Wiem, że na część z nich nie byłam jeszcze wtedy gotowa, ale mimo wszystko pewnie dałyby mi do myślenia.


10 biznesowych wskazówek:


1. Jesteśmy niewolnikami swoich nawyków, a nawyki kształtują wyniki.

Dopóki tkwisz w pętli nawyków, które nie wspierają Twoich działań – Twój wynik za każdym razem będzie taki sam. Nie ma innej możliwości. Jeśli chcesz coś zmienić – zacznij od jednego nawyku, a potem dokładaj kolejne.

2. Prawie wszystko, czego teraz chcesz, znajduje się poza twoją strefą komfortu.

Zacznij oswajać się z dyskomfortem i przyjmij, że jest on oznaką tego, że idziesz do przodu i się rozwijasz. Kiedy to zaakceptujesz – każdy kolejny raz, w którym odczujesz dyskomfort będzie łatwiejszy.

3. Wiedz, że nie wszyscy będą wspierać Twój sukces.

Chociaż wielu ludzi będzie Cię podziwiać i inspirować się Tobą, Twój sukces będzie także jak lustro, które sprawi, że niektórzy ludzie zobaczą tylko to, czego sami jeszcze nie osiągnęli lub co im się nie podoba w sobie i swoim życiu.

4. Podejmuj decyzje nie z tego miejsca, gdzie jesteś, ale z miejsca, gdzie chcesz być.

Jakikolwiek jest Twój następny cel, myśl o tym, co byś zrobiła, myślała lub czuła, gdybyś już go osiągnęła.

5. Zaprzyjaźnij się z liczbami

…mówieniem o pieniądzach, zarabianiem pieniędzy i ich wydawaniem. Wtedy możesz poczuć się bardziej komfortowo z oddawaniem większej ilości pieniędzy innym.

6. Bycie produktywnym to nie jest robienie większej ilości rzeczy.

To skupianie się tylko na tym, co przynosi prawdziwe efekty i przybliża Cię do osiągnięcia Twoich celów.

7. Osiągnij -> Otrzymaj.

8. Skup się na tym, gdzie spędzasz swój czas.

Jeśli ciągle robisz rzeczy, które z powodzeniem możesz oddelegować innym – nie osiągniesz pełnego sukcesu, bo zabraknie Ci czasu i siły na działanie w Twojej strefie geniuszu.

9. Świat zewnętrzny jest odbiciem Twojego wewnętrznego świata.

Jeśli nie uporządkowałaś swojego wnętrza, to będzie Ci bardzo ciężko osiągnąć sukces, bo sama będziesz podświadomie sabotować swoje działania. Idź na terapię, znajdź dobrego coacha, psychologa. Kogoś, kto Ci pomoże.

10. Zaangażowanie i dyscyplina są brakującym elementem układanki.

I znowu jeśli będziesz miała w sobie negatywne przekonania – nie zaangażujesz się w pełni. Jeśli nie uwierzysz, że jesteś wystarczająco dobra, by osiągnąć to, o czym marzysz – będzie Ci niezwykle ciężko działać. Zaangażowanie jest siłą napędową, a dyscyplina tym, dzięki czemu osiągniesz swoje cele.


Na blogu znajdziesz nowy wpis: Podsumowanie marca 2021, jeśli jesteś ciekawa, co ostatnio działo się u mnie 🙂 Może na zewnątrz nie było tego widać, ale w środku – to znaczy w firmie i u mnie osobiście – wyklarowały się pewne rzeczy i zobaczysz w ciągu najbliższych dwóch miesięcy tego wyniki 😉

Może Ci się spodobać…

Jak usprawniać biznes w 2024 roku?

Jak usprawniać biznes w 2024 roku?

Mam nadzieję, że wiesz już, że warto usprawniać swój biznes i jest to droga do większej wolności od biznesu w ujęciu długofalowym, po to, aby biznes był dla nas, a nie my dla biznesu. W tym wpisie przygotowałam dla Ciebie listę rzeczy, od których warto zacząć. Poznaj...

7 wniosków po pierwszych warsztatach Konkretnej w biznesie

7 wniosków po pierwszych warsztatach Konkretnej w biznesie

Jesteśmy po pierwszych warsztatach Konkretnej we Wrocławiu! Coś, co wydawało się jeszcze w lutym tylko śmiałym marzeniem nabrało rzeczywistej formy i stało się! Jestem bardzo wdzięczna wszystkim osobom, które uwierzyły w ten projekt i nam zaufały! Mam...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hej, tu Kasia

Od 2017 roku działam w biznesie online, najpierw jako wirtualna asystentka, a teraz jako specjalista od usprawniania biznesu online.

Swoje przejście ze stawki godzinowej na projekty i specjalistyczne usługi rozpoczęłam w 2020 roku, wychodząc poza ramy wirtualnej asystentki.

Obecnie pracuję z klientkami, które mają 6-cyfrowe i multi 6-cyfrowe biznesy i potrzebują uporządkowania swoich działań i usprawnień w swoich biznesach.

Kategorie bloga

Pin It on Pinterest