Praca Zdalna

30 faktów o mnie na trzydzieste urodziny

Dziś są moje urodziny, więc przygotowałam dla Ciebie porcję różnych faktów o mnie. Mam nadzieję, po tym wpisie poznasz mnie lepiej. Zwykle nie dzielę się osobistymi informacjami, ale dziś zrobię dla Ciebie wyjątek!

1. Rzadko się czegoś boję (wyjątkiem są sprawy związane ze zdrowiem moim i najbliższych) z resztą przypadków nie mam już takich problemów – wiem, że niezależnie od sytuacji w której się znajdę – dam sobie radę.

2. Po zeszłorocznym wypadku w którym złamałam obie kości – w prawej nodze zostały mi śruby i pręt – bałam się je wyciągać, a konkretnie bałam się bólu i kolejnych miesięcy powrotu do zdrowia. 

3. Lubię się uczyć się o przedsiębiorczości i marketingu (i testować u siebie lub klientek). Kiedy temat mnie zainteresuje, albo czytam ciekawą książkę, mogę czasem zapomnieć o zewnętrznym świecie.

4. Z wykształcenia jestem inżynierem metalurgii, a pracę dyplomową pisałam o lutowaniu twardym 🙂

5. Kończąc liceum nie pomyślałabym nawet, że będę prowadzić własną firmę – miałam ściśle ułożony plan na życie i nie obejmował on nawet w najmniejszym stopniu tego, co robię obecnie. 

6. Jestem bardzo kiepska w small talk, dlatego też niektórzy mogą mieć poczucie, że nie jestem zbyt przyjazna, ale ja po prostu…

7. Jestem nieśmiała – stresuję się w sytuacjach w których muszę poznawać nowych ludzi i rozmawiać z osobami, które dopiero co poznałam. Jednocześnie nie mam żadnych oporów przed rozmową z potencjalnymi klientami i jestem na nie jak najbardziej otwarta.

8. Moje klientki to w większości moje zupełne przeciwieństwa i dobrze się zgrywamy. Zwykle układ jest taki że ja jestem jak woda, a one – ogień. 

9. Umiem znaleźć odpowiedzi na prawie wszystkie pytania. O ile są dostępne w sieci of course. 

10. Czytam kilka książek na raz i mam specjalny zeszyt na notatki z książek.

11. Moje playlisty w Spotify są poukładane wg nastroju. Również wg nastroju dobieram elementy swojej garderoby. Często nieadekwatnie do pogody 😀

12. Czytam bardzo dużo artykułów i książek po angielsku, wszystkie seriale i filmy oglądam po angielsku z angielskimi napisami. Skutkiem takiego działania jest to, że często zapominam polskich słówek.

13. Jeśli słucham podcastów lub czytam po angielsku to notatki robię również po angielsku.

14. Lubię Anglię i prawie wszystko, co angielskie: herbatę z mlekiem, luźne podejście do życia, fish & chips z octem, dziwne akcenty, sarkazm, szał na święta i rodzinę królewską.

15. Wiosna to moja ulubiona pora roku, dlatego że kwitną wtedy moje ulubione kwiaty – tulipany i piwonie. 

16. Kiedyś zatrułam się truskawkami i przez prawie 10 lat ich nie jadłam. 

17. Moja ulubiona pora dnia to popołudnie i późny wieczór/noc. Kiedy każdy jest już zmęczony dniem ja się rozkręcam i mam wtedy przestrzeń na myślenie.

18. W sezonie letnim mogę przeżyć jedząc codziennie mlode ziemniaki, sadzone i dowolną mieszkankę warzyw (akurat dostępną pod ręką).

19. Jestem oszczędna. Zawsze znam stan swoich finansów i planuję wydatki z wyprzedzeniem. 

20. Ciężko się do mnie dodzwonić. Mam dwa telefony, które są wiecznie rozładowane, a ja zapominam, że się rozładowały 🙂

21. Lubię kwiaty i bardzo dbam o moją domową dżunglę.

22. Jestem bardzo cierpliwa i ciężko wyprowadzić mnie z równowagi. 

23. Boję się wieżowców i nie zamieszkam w niczym co będzie wyższe niż cztery piętra. Kiedy mieszkaliśmy w Anglii, w 2017 w Londynie spalił się 24 piętrowy wieżowiec. Bardzo mnie to poruszyło i od tamtej pory staram się nie odwiedzać wieżowców. 

24. Jestem introwertykiem.

25. Nie oglądam telewizji, za to kocham netflixa. Nie czytam również wiadomości, przez co często nie wiem, co dzieje się na świecie. 

26. Staram się nie oceniać ludzi, jednocześnie nie szanuję osób dwulicowych.

27. Nie jestem “matką polką” i luźno podchodzę do tematu macierzyństwa, choć trzymam się kilku stałych zasad.

28. Kocham Pinterest. O wiele bardziej niż inne media społecznościowe. 

29. W pracy trzymam się swoich wartości i kieruję się intuicją. Często odmawiam klientom jeśli nie czuję dobrych wibracji. 

30. Nie umiem się malować 😀

Z wykształcenia jestem inż. metalurgii. Od 2017 roku pracuję zdalnie. Zaczynałam od pracy jako wirtualna asystentka, obecnie specjalizuję się w optymalizacji pracy zdalnej. Na blogu znajdziesz informacje o pracy zdalnej i o tym jak optymalizować swój biznes. Jest również sekcja poświęcona wirtualnym asystentkom.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest