7 wniosków po pierwszych warsztatach Konkretnej w biznesie

utworzone przez | Biznes | 0 komentarzy

Jesteśmy po pierwszych warsztatach Konkretnej we Wrocławiu! Coś, co wydawało się jeszcze w lutym tylko śmiałym marzeniem nabrało rzeczywistej formy i stało się! Jestem bardzo wdzięczna wszystkim osobom, które uwierzyły w ten projekt i nam zaufały! Mam nadzieję, że pozostałe miasta tak, jak Wrocław zostaną zaskoczone tym, co przygotowałyśmy.

Do Krakowa i Gdańska wciąż możesz kupić swój bilet TUTAJ. A ja po tym jak emocje już opadły – mam kilka biznesowych przemyśleń, nad którymi warto się pochylić i zastanowić – co jest moją prawdą w biznesie, a co jest tylko czymś, co słyszałam tyle razy, że przyjęłam za pewnik.

I wiesz, masz to niejako w gratisie, bo to są wnioski płynące z pierwszych warsztatów 😉 Z tego co mówiły dziewczyny i z naszych wspólnych burz mózgów.

1. The good, the bad and the ugly w necie jest zwykle tylko tym dobrym, reszta to wiedza tajemna

Codziennie zobaczysz ludzi, którzy dzielą się tylko tym, co u nich dobre, ok, chcą też inspirować i nie pokazywać złej strony, by nie obciążać innych, ale biznes to nie tylko słodko-pierdzący jednorożec pełen radości. TO całe spektrum emocji – od radości, flow, lekkości, przez stres, zmartwienia i wypalenie, a czasem wszystko jednego tygodnia. TAK JEST. Kropka. (I oczywiście wiesz, jeśli negatywne stany przeważają i czujesz się źle w biznesie, to warto poszukać pomocy w tym, temacie, ale dziś nie o tym.) Ja dziś o tym, że to jest normalne. 

I nie znam nikogo, kto, prowadząc swojej firmy chociaż raz nie odczuł całego wachlarza emocji. Gorzej jeśli nieświadomym osobom wciska się kit, że biznes to tylko ochy i achy. Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, jak bardzo jest to krzywdzące. Po takim czymś możesz czuć, że coś jest z Tobą nie tak, jeśli np. nie odniosłaś jeszcze spektakularnego sukcesu (nawet, jeśli z matematycznego punktu widzenia był on dostępny).

2. Ach te emocje, czyli Twój biznes nie jest Tobą, a Ty nie jesteś swoim biznesem.

Tak trudno jest czasem odkleić się od wyniku swojego biznesu i nie utożsamiać się ze swoją pracą. To, że prowadzisz jednoosobową działalność, nie znaczy, że jesteś tą działalnością. Nawet jeśli jesteś na etapie rozkręcania biznesu i dużo pracujesz. Jak coś się zjebie, to znaczy dokładnie tyle, a nie to, że to Ty jesteś zjebana (przepraszam, za słownictwo, ale musiałam to podkreślić, mam nadzieję, że wiesz, o co chodzi). Oddziel to w swojej głowie. Będzie Ci łatwiej popełniać błędy i uczyć się na nich. BO zawsze będziesz te błędy popełniać. Przeczytaj książkę Inteligencja emocjonalna i zapoznaj się z tematem <3

3. Ogromne kampanie i świetne zyski po xxx latach działania w internecie to nie jest jednodniowy sukces.

Znam wiele osób, które osiągnęło bardzo dobre/spektakularne wyniki w swoich sprzedażowych kampaniach i to jest super, bardzo im gratuluję i też do tego dążę. Uważam, że każda wiedza na temat tego, jak dobrze zarabiać pieniądze, jest bardzo ważna, Jest jedno ALE – to nigdy nie jest działanie na zasadzie zarobiłam 100 000 złotych w dwa dni. Te dwa dni to jest meta długoterminowych działań.W większości przypadków to wypadkowa działania w sieci od KILKU (nastu czasem) LAT, a te świetne wyniki są bardzo często pokłosiem miesięcy, czy lat pracy, okupionych ciężką pracą, by budować wizerunek, zasięgi i swój biznes. A bardzo często i wcześniejszym biznesem, który się nie udał. Wiele osób „zapomina” o tym wspomnieć.

Była to też okazja do spotkania: z lewej Emilia Wojciechowska (matka chrzestna naszego podcastu), z prawej Ola Jakubowska niemieckasofa.pl

4. Produkty i usługi z półki „NIE niezbędne do życia” ZAWSZE będzie się sprzedawać inaczej.

I nie daj sobie wmówić, że tak nie jest. Ale też nieprawdą jest, że nie da się ich dobrze sprzedawać w czasach „niepewnych”. To wszystko zależy. TO zależy od Twojego nastawienia, od tego, co tak naprawdę chcesz osiągnąć i od Twoich klientów. Czasem wystarczy zmienić nieco rynek, by zobaczyć rezultaty w postaci większej ilości zamówień.Ja nie jestem guru sprzedaży (od tego jest Monia), ale już się napatrzyłam w tym moim czasie prowadzenia biznesu i mam dwa wnioski: ciężej jest osobom, które w kółko wchodzą w rolę ofiary i nie potrafią przełamać tej bariery proaktywnego działania, żeby rozwiązać problem, a po drugie – ciężej jest tym, którzy robią ciągle to samo i nie uczą się na błędach. Posty organiczne nie działają? To zacznij w reklamy, zamiast marudzić, że zły Facebook znów tnie zasięgi. Masz za mało klientów? Znajdź partnerów na współprace, a nie patrz w pusty kalendarz. Ludzie nie reagują na Twoje posty? Wysil się trochę i zacznij tworzyć coś, co sama chciałabyś obejrzeć. Proste, a jednak trudne.

5. Prosty sposób na 10 tys. złotych miesięcznie to „zwykła usługa”. Nic fancy.

Wiesz, jak najprościej zarobić 10 tys. złotych miesięcznie? Odpowiedzią wcale nie jest sprzedaż kursów, e-booków, programów czy czegokolwiek innego w formacie pasywnym. Najszybciej i najłatwiej jest sprzedać starą, poczciwą usługę 1:1 dla klientów indywidualnych. Sęk w tym, żeby ona była skonstruowana tak, aby zajmowała Ci jak najmniej czasu i pracy. Pamiętaj – pewnych usług NIE DA SIĘ w 100% skalować i to też jest ok. Zastanów się co jest najlepsze dla Ciebie i Twojego biznesu.

Wszystko, co skalowalne pasywnie -> dochód w przyszłości + inwestycja w przyszłość.

Wszystko, co 1:1 -> dochód teraz + zagrożenie wypaleniem (jeśli robisz to bez poszanowania dla swoich zasobów)

Optymalnie jest mieć OBA źródła, ale jeśli wychodzisz z pozycji nie zarabiam TERAZ – to, zamiast tworzyć kursy czy e-booki, zacznij oferować pracę 1:1. Aaaa – prosty nie zawsze znaczy łatwy 😉


Posłuchaj manifestu podcastowego i zostań z nami na dłużej!


6. Może i doba Beyoncé jest dłuższa od Twojej, ale ona i tak daje z siebie wszystko

Uwielbiam Beyoncé i uważam naprawdę, że jest wspaniała i bardzo nie lubię gdy ktoś mówi, że aaa dobra nie porównuj się z nią, bo ona ma sztab ludzi, a Ty jesteś sama. Ok i co z tego? Jeśli pracuje, to jest w tym mistrzynią świata, jeśli odpoczywa, to też na grubo. Nikt nie może jej odmówić pracy, jaką wykonała i jaką dalej wykonuje.

Polecam Ci bardzo serdecznie film Homecoming na Netflixie z jej występu na Coachella w 2018 roku i zrozumiesz, o co mi chodzi. Jej występ to był majstersztyk, do którego szykowali się kilka miesięcy, mimo tego, że już była wtedy na szczycie i nie musiała tego w ten sposób robić. To jest moja inspiracja – nie do tego, żeby zapieprzać – bo trzeba mieć umiar, ale do tego, żeby właśnie robić wszystko z taką pasją i poczuciem, że dałam z siebie wszystko, co mogłam w tej chwili.

7. Pięć osób robiących biznes online będzie miało ZUPEŁNIE inne strategie, ścieżki klienta i sposób na prowadzenie biznesu.

Nie ma jednego rozwiązania. A jeśli ktoś mówi Ci inaczej, to kłamie. Naprawdę 🙂 Wszystko zawsze musisz przepuścić przez swój wewnętrzny filtr. Czy to jest dla Ciebie? Czy będziesz się z tym dobrze czuła? Czy to jest Twoje? Pięć osób robiących biznes online będzie miało ZUPEŁNIE inne strategie i każda z nich będzie działać (albo i nie). To zależy. Biznes to nie jest przepis na jagodzianki. Jest wiele dróg, które prowadzą do tego samego celu. A często nawet i te cele będą się między sobą znacznie różnić.

Często z matematycznego punktu widzenia konwersje nie będą się zgadzać, liczby mogą niższe niż te wynikające z czystej kalkulacji i to też jest ok, bo zawsze musisz brać pod uwagę czynnik ludzki. Osoby w Twoim kręgu to nie są „gorące leady”, tylko ludzie z krwi i kości, którzy chcą rozwiązać swoje problemy i mieć święty spokój 😉

Podsumowanie

Dziękuję za uwagę! Mam nadzieję, że te wnioski będą dla Ciebie równie ciekawe jak dla mnie. Jeśli chcesz dołączyć do warsztatów, to zachęcam poniżej, a ja uciekam robić „secret project”, który ruszy od sierpnia.

Może Ci się spodobać…

Jak usprawniać biznes w 2024 roku?

Jak usprawniać biznes w 2024 roku?

Mam nadzieję, że wiesz już, że warto usprawniać swój biznes i jest to droga do większej wolności od biznesu w ujęciu długofalowym, po to, aby biznes był dla nas, a nie my dla biznesu. W tym wpisie przygotowałam dla Ciebie listę rzeczy, od których warto zacząć. Poznaj...

4 powody zatorów w Twoim biznesie

4 powody zatorów w Twoim biznesie

Dzisiejszy temat, to będą te wszystkie elementy, które mogą powodować przestoje w Twoim biznesie, jakieś wpadki, te wszystkie rzeczy, nad którymi nie panujesz i które Cię zawsze, zawsze frustrują. Więc jeśli chciałabyś się dowiedzieć, co może być powodem tych zatorów...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hej, tu Kasia

Od 2017 roku działam w biznesie online, najpierw jako wirtualna asystentka, a teraz jako specjalista od usprawniania biznesu online.

Swoje przejście ze stawki godzinowej na projekty i specjalistyczne usługi rozpoczęłam w 2020 roku, wychodząc poza ramy wirtualnej asystentki.

Obecnie pracuję z klientkami, które mają 6-cyfrowe i multi 6-cyfrowe biznesy i potrzebują uporządkowania swoich działań i usprawnień w swoich biznesach.

Kategorie bloga

Pin It on Pinterest