Podsumowanie

Podsumowanie 2021

Z miesięcznym opóźnieniem wpadam tutaj, aby opowiedzieć Ci, co działo się u mnie w 2021 roku! I to w nowym formacie, bo tym razem przygotowałam również wersję podcastową. Zobaczymy gdzie ta podróż nas zabierze i czy spodoba Ci się ta forma przekazywania wiedzy. Póki co testuję taką możliwość i mam nadzieję, że zobaczymy po kilku tygodniach, czy warto 😉

Jesteś gotowa? Ja jestem! Zaczynajmy!

Co wydarzyło się w firmie?

Praca od zaplecza – bardzo dużo powolnej pracy, której nie widać było gołym okiem, a przynajmniej nie na początku. Przez to czułam, że ciągle błądzę w swoich działaniach. Zmieniałam ofertę, zakres prac i ogólnie chciałam odejść od wykonywania zadań, które nie sprawiały mi żadnej radości.

Już nie tylko WA – poczułam, że przerosłam na pewnym etapie swoją pracę asystentki i postanowiłam, że chcę to zmienić i przejść w całkiem inny zakres swoich działań. Zmiana oferty mi w tym pomagała, ale to ciągle był proces w stylu dwa kroki do przodu i jeden do tyłu.

Automatyczny lejek do bezpłatnego PDF – przygotowałam swój pierwszy lejek tak od a do z z reklamami i naprawdę byłam z niego dumna! Fajnie mi zadziałał i pojawili się nowi klienci na małe produkty elektroniczne. O tym ustawianiu lejka pisałam na blogu, o tutaj (a wcześniej był to odcinek mojego newslettera):

WIZJA na 5 lat – stworzyłam swoją pięcioletnią wizję i wiem już dokąd zmierzam, chociaż nie wiem jeszcze jak to wszystko osiągnę – mam zarysowany efekt końcowy, w którym wiem, jak mniej więcej będzie wyglądać moja praca i jak się będę w związku z tym czuć. Traktuję też dotarcie do tej wizji jako podróż samą w sobie, a nie tylko dotarcie do celu 😉

Powrót mastermindu – wraz z dziewczynami wróciłyśmy do regularnych spotkań masteremindowych, bo funkcjonowanie w przestrzenie gdzie masz życzliwe dla siebie osoby – jest ważniejsze niż wszystko inne! Moje plemię ciągle rośnie i dzięki temu ja również się rozwijam jako osoba i jestem w stanie szybciej rozwijać swój biznes.

Proces coachingowy – w zeszłym roku zdecydowałam się na proces coachingowy z Emilią, bo czułam, że mogę trochę lepiej ogarniać siebie, swoje życie i pracę, ale nie wiedziałam jak. Chciałam też poczuć się bardziej właścicielką swojej firmy i wziąć stery w swoje ręce, zamiast być tylko dla innych.

Rekrutacja na asystentkę – przeprowadziłam rekrutację na moją pomoc i finalnie rozpoczęłam współpracę z dwoma dziewczynami, które są ze mną do dziś. Jestem bardzo wdzięczna, że pojawiły się i mi pomagają 🙂 Mimo tego, że to dla mnie też (czasem ciężka) nauka odpuszczania i delegowania, to wiem, że to była dobra decyzja.

Dołączyłam do mastermindu u Justyny Stańskiej znanej jako Italiana. Do jej półrocznego programu Wznieś swój biznes na wyższy poziom, bo poczułam, że jestem już w tym miejscu, w którym mogę skalować moje działania i jeszcze prężniej się rozwijać. To również była dobra decyzja, bo dzięki niej zaczęłam podejmować odważniejsze decyzje, zajmować się więcej sprzedażą i bardziej całościowo patrzeć na swój biznes.

Sprzedałam i potem do końca roku tworzyłam, nagrywałam, ulepszałam mój flagowy program Prosty Proces o usprawnianiu współpracy z klientami w usługowym biznesie online. Dzięki sprzedaży go w wersji beta mogłam na bieżąco reagować na potrzeby uczestniczek i zmieniać go nieco pod ich wymagania. Teraz mam już gotowy cały program i można do niego dołączyć przez cały rok (w kampaniach jest za to z dodatkowymi bonusami).

Branding – zdecydowałam się na branding u Ani Dorot z Brand Sugar Studio i jestem zachwycona, ponieważ ubrała moją markę w dokładnie takie opakowanie, które czuję w 100%! Nie mogę się doczekać aż Ty również to zobaczysz 😉

Nowa sesja zdjęciowa autorstwa Aliny Gamzy powstały podczas work&travel w Krakowie z moją najwspanialszą biznesową towarzyszką Moniką 🙂 Bardzo podobają mi się nowe zdjęcia i wiem, że będą pasowały do brandingu i nowej wersji www.


Jakie produkty stworzyłam?

Pakiet procedur dla małego biznesu, który znajdziesz w sklepie TUTAJ.

Program Prosty Porces – mój flagowy program, który pomaga ułożyć sobie ścieżkę współpracy z klientami w usługowym biznesie online. Dzięki temu programowi zaczniesz pracować mniej i zarabiać więcej.

Kurs online: Jak sprawnie i szybko przygotować się na przyjęcie nowego klienta? Jest to kurs, który powstał jako zajawka programu dla osób, które nie wiedzą, czy Prosty Proces jest dla nich. Mamy tutaj przygotowany proces, który prowadzi do przyjęcia nowego klienta od pierwszego kontaktu poprzez wszystkie kroki aż do momentu zapłaty za Twoje usługi.

2 małe oferty OTO – one time offer, czyli takie, które wyświetlają się po zapisie na newsletter. Były to biznesowe arkusze i 20 szablonów maili do komunikacji z klientami.

Płatny newsletter dla WA – to był produkt testowy, który przetrwał 16 wydań. Pod koniec roku zdecydowałam się na jego anulowanie, dlatego, że chcę skupić się bardziej na takim głębszym rodzaju pomocy i kontaktu z innymi osobami, więc w 2022 wróci, ale w innej formie i raczej programu rozwojowego, a nie tylko samego newslettera. To dla mnie za mało trochę, by pomóc 🙂

Proces mentoringowy – w 2021 roku po raz pierwszy na taką „skalę” przyjęłam pod swoje skrzydła 5 osób, które wraz z moją pomocą rozwijały swój biznes i jestem bardzo wdzięczna za każdą z tych osób, bo dzięki nim mogę dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniami i pomagam im w ten sposób zmienić ich pracę na lepsze. Jeśli chciałabyś dowiedzieć się wiecej – zapraszam na konsultację – zapisz się tutaj.


Bezpłatne treści, jakie stworzyłam w 2021

PDF Opanuj swój biznes, w którym mogłaś znaleźć 4 obszary, biznesu warte usprawnienia na początku swojej drogi z tym tematem. Obecnie ten PDF wysyłam klientkom, z którymi zaczynam współprace. Jest tam sporo materiałów, które można od razu wdrożyć u siebie.

Wyzwanie „Ulepsz swoją obsługę klienta” przeprowadziłam je we wrześniu i ono poprzedzało kampanię na sprzedaż beta wersji mojego programu Prosty Proces. Wyzwanie składało się z 3 dni i w każdym z nich mówiliśmy o osobnych elementach lepszej obsługi klientów. Było o wideo powitalnym, o sekwencji mailowej, a także o wsparciu klienta, które możemy zapewnić, gdy zakańczamy współpracę. Obecnie wyzwanie jest niedostępne, ale myślę nad tym, że udostępnimy je w formie mini produktu.

3 szablony maili, które możesz wysłać gdy otrzymasz zapytanie o ofertę w biznesie usługowym online to obecnie działający LEAD MAGNET, czyli prezent za zapis na moją listę e-mail – możesz zapisać się TUTAJ. Dlaczego warto pobrać ten prezent?

Pobierając PDF dowiesz się:

 • co odpisać, gdy klient wysyła zapytanie ofertowe, a Ty od razu wiesz, że nie chcesz podjąć się takiej współpracy
 • w jaki sposób ustalić swoje granice komunikacji już na początkowym etapie pierwszego kontaktu
 • co umieścić w mailu, gdy potencjalny klient jest dla Ciebie dobrym dopasowaniem

Wyzwanie „Działaj jak CEO”

Hit stycznia, na który zapisało się ponad 520 osób. Jednym z fajniejszych akcentów był quiz „Poznaj swój styl produktywności”, który powróci w nieco zmienionej formie i będzie można go wykonać. Quizy pozwalają nam na lepszą personalizację wiadomości i dostosowanie się do aktualnych potrzeb klientów.

Samo wyzwanie składało się z 6 tematycznych dni:

 • DZIEŃ 1 Twój styl produktywności – interaktywny test na Twój styl produktywności + wyniki
 • DZIEŃ 2 Jak spędzasz swój czas w ciągu dnia? Sprawdź swoje słabe punkty
 • DZIEŃ 3 Twój idealny dzień pracy i działania must-have do rozwoju Twojego biznesu
 • DZIEŃ 4 Plany a rzeczywistość – jak robić to lepiej? Sprytne sposoby na działanie
 • DZIEŃ 5 Granice w komunikacji – nie tylko z klientami
 • DZIEŃ 6 Trudna sztuka delegowania – jak robić to lepiej? Jak wyliczyć, co oddelegować?

Wyzwanie samo w sobie uważam za naprawdę fajne, inspirujące, zagrzewające do działania i myślenia, więc ono również pojawi się w sklepie, aby można było z niego skorzystać w dowolnej chwili.


Co jeszcze się wydarzyło?

Warsztaty offline – przeprowadziłam u jednej z klientek 7 dni warsztatowych w jej akademii. Było e-mail marketingu i ekosystemie tworzenia treści. To była fajna przygoda, którą będę kontynuować również w tym roku. Bonusem są częstsze wizyty w Gdańsku!

Zaktualizowałam e-book „Współpraca z klientami dla freelancerek”, który znajdziesz TUTAJ. To moim zdaniem podstawowa lektura dla osób, które chcą zacząć tworzyć usprawnienia w swojej pracy. A do dziś do północy w obniżonej cenie 59 zł!

E-book Wspólpraca z klientami dla freelancerek

Lista mailowa – wzrosła do 2500 osób! W miarę systematycznie budowałam swoją listę w ubiegłym roku i dzięki temu zaliczyłam wzrost o ponad 700 nowych osób! Bardzo z tego powodu się cieszę i dziękuję każdemu, kto czyta mój newsletter!

Przychody z produktów online wyniosły 32% całości moich przychodów w zeszłym roku, więc tutaj także zaliczyłam dobry przyrost, chociaż wcale nie było tutaj skoku kwantowego jeśli chodzi o cały 2021 – myślałam, że ostatecznie zarobię więcej, ale to też wynika z tego, że bardzo dużo czasu poświęciłam pracy, której owoców nie było widać od razu. Mam nadzieję, że w tym roku się to zmieni. Chciałabym podnieść swoje przychody o co najmniej 40 % i myślę, że jest to osiągalne 😉


Lekcje z 2021 roku

To moje 3 najważniejsze myśli, które wyciągam dla siebie.

Zmiany dzieją się powoli. Na co dzień po prostu ich nie widać.

Twój biznes rozwija się tylko wtedy, gdy Ty się rozwijasz.

Klarowność przychodzi z działania, a nie na odwrót. Czasem trzeba wyciągnąć nogę na nieznaną ścieżkę i to jest ok.


Co się nie udało?

 • Zwiększyć przychodów z produktów online. W tym roku będę chciała, żeby było to przynajmniej 40% całego przychodu.
 • Mój produkt dla WA – płatny newsletter VIP klub – przetestowałam i to nie jest format dla mnie. Ale nic straconego. Złożymy ten newsletter w e-booka i w taki sposób go wydamy 🙂 Będzie fajnym kompendium wiedzy dla WA.
 • Popełniłam również inne błędy w swoim biznesie, które znajdziesz tutaj:

Wnioski na przyszłość

W roku 2022 stawiam na trzy rzeczy: WIDOCZNOŚĆ, AUTOMATYZACJE i USŁUGI PREMIUM. Moje ścieżki klienta są już zaprojektowane w taki sposób jak chciałam, a teraz będę skupiać się na współpracy premium 1:1 w dniach VIP dla moich klientów. Ale o tym za chwilę.

Dziękuję za uwagę!


Wymienione w tym odcinku:

Z wykształcenia jestem inż. metalurgii. Od 2017 roku pracuję zdalnie. Zaczynałam od pracy jako wirtualna asystentka, obecnie specjalizuję się w optymalizacji pracy zdalnej. Na blogu znajdziesz informacje o pracy zdalnej i o tym jak optymalizować swój biznes. Jest również sekcja poświęcona wirtualnym asystentkom.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pin It on Pinterest